Nasza kadra

Najważniejszym priorytetem dla naszego zespołu jest to, aby dzieci u nas w przedszkolu czuły się bezpieczne, radosne i „ciekawe świata”. Dlatego też stosujemy najnowsze metody pracy, aby rozwijać zdolności i zainteresowania naszych podopiecznych. Nasi pedagodzy i specjaliści zapewniają fachową opiekę dzieciom zarówno neurotypowym jak i z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, zespołem Aspergera. Nauczycieli wychowania przedszkolnego wspierają: dyrektor, logopeda, neurologopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej oraz profesjonalni instruktorzy zajęć dodatkowych. Kadrę przedszkola tworzy grupa wykształconych i ambitnych nauczycieli, zaangażowanych w pracę z dziećmi. Posiadają pełne kwalifikacje uprawniające do pracy w przedszkolu wymagane przez MEN oraz wiele dodatkowych kursów i szkoleń.

mgr Barbara Kołcz

Dyrektor Punktu Przedszkolnego

Prywatnie dumna mama dorosłego syna i spełniona kobieta z pasjami.
Zawodowo, nieustannie ciekawa i chętna zdobywania nowych wiadomości i kwalifikacji.
Jestem pedagogiem specjalnym, specjalistą z zakresu terapii autyzmu, terapii Snoezelen oraz trenerem TUS. Jestem dyplomowanym nauczycielem. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując od 15 lat w ZSS im. UNICEF w Rzeszowie.
Pomysł na otwarcie przedszkola terapeutycznego dojrzewał w mojej głowie od dawna. Chciałam stworzyć miejsce, w którym każde dziecko będzie czuło się wyjątkowo, a zajęcia będą dostosowane indywidualnie do jego potrzeb i możliwości.
W swojej pracy dbam o to, aby przygotować dzieci do życia w społeczeństwie, począwszy od podstaw nabycia umiejętności właściwego funkcjonowania po przygotowanie do obowiązku szkolnego i właściwego funkcjonowania w tym trudnym i często niezrozumiałym dla nich świecie. Każdym powierzonym mi dzieckiem zajmuję się indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Prowadzę terapię zarówno z dziećmi w wieku przedszkolnym, w wieku szkolnym jak i z młodzieżą.
Pracuję nad usprawnianiem zaburzonych funkcji, skupiając się szczególnie na mocnych stronach dziecka. Na tym opieram indywidualny program terapii. Praktyka i wiedza którą posiadam, pozwala mi właściwie reagować na potrzeby każdego dziecka. Prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z trudnościami w zachowaniu, z niepełnosprawnością intelektualną z autyzmem i z zespołem Aspergera. Diagnozuje dzieci metodą KORP, co pozwala dokładnie stwierdzić na jakim poziomie rozwoju jest dziecko i czy wymaga dodatkowej konsultacji specjalistycznej.
Praca jest moją pasją, szczególnie bliskie są mi zagadnienia autyzmu, dla tego w dalszym ciągu zdobywam wiedzę i podnoszę swoje kwalifikacje w tej dziedzinie.
Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielę się ze studentami prowadząc wykłady.
Cieszę się, że jestem w życiu tu gdzie jestem. Robię swoje i przestałam oglądać się za siebie.

mgr Maria Brelik

Logopeda

Dyplomowanym logopeda ze specjalizacją z neurologopedii. Zajmuje się terapią zaburzeń mowy o różnej etiologii. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi i seniorami. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku logopedia z audiologią na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, oraz studia drugiego stopnia ze specjalizacją z neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Stale się rozwija i zdobytą w ramach studiów wiedzę poszerza na szkoleniach i warsztatach, a nowo poznane metody na bieżąco wprowadza do swojego warsztatu terapeutycznego.
Ma sześcioletnie doświadczenie jako diagnosta i terapeuta. Pracowała między innymi w przedszkolach publicznych i prywatnych oraz w ośrodku wczesnej interwencji i prywatnej poradni pedagogiczno-psychologicznej. Obecnie prowadzi zajęcia w ramach własnej praktyki, a także współpracuje z firmami realizującymi zamówienia na usługi logopedyczne w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

mgr Patrycja Hendzel-Stefan

Dogoterapeuta

Absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach przygotowanie pedagogiczne, oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, Pedagogiki specjalnej w zakresie edukacji i rewalidacji osób z autyzmem i Zespołem Aspergera (autyzm), terapeuta Integracji sensorycznej, trener TUS. Ukończyła wiele form dokształcania w zakresie pracy z dzieckiem m.in. kurs bazowy terapeuty behawioralnego, terapii z psem dla dziecka z zaburzeniami w zachowaniu, ćwiczeń logopedycznych w dogoterapii, kształcenia kompetencji społecznych dzieci, edukacji i terapii z udziałem psa. Przewodniczka czterech psów terapeutycznych Cavalier king charles spaniel ( Molly 3 lata), Nala (2 lata) Angielski Cocker spaniel (Kiara 10 lat), Zola ( 5 miesięcy- w trakcie przygotowania do pracy w dogoterapii).

Diana Targowska

Nauczyciel

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna na UP im. Jana Grodka w Sanoku oraz studiów magisterskich na kierunku Edukacja i rehabilitacja dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej na UR. Ukończyła także szkolenie Sensoplastyka uzyskując tytuł Trenera I stopnia. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas ponad rocznej pracy w przedszkolu ogólnodostępnym oraz w trakcie praktyk zawodowych. Obecnie rozpoczyna studia podyplomowe z kierunku Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Integracja sensoryczna- diagnoza i terapia w PCUD w Rzeszowie.

Paulina Lebioda

Nauczyciel

Absolwentka studiów licencjackich z Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także absolwentka studiów magisterskich na tym samym kierunku. Dodatkowo ukończone studia podyplomowe z Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. 

12+

Szczęśliwych dzieci

12+

Form zajęć

9+

Nauczycieli